krzew róży w ogrodzie krzew róży w ogrodzie

Idealny moment na sadzenie róż

Planując przestrzeń w ogrodzie z wielką chęcią sięgamy po kwiaty. To w końcu one nadają kolorytu naszemu kawałkowi ziemi. Opcji kwiatów jest mnóstwo, a najczęstszym wyborem padają róże. Cenimy je za uniwersalność, piękno, a także niesamowitą woń, którą wydzielają kwitnące kwiaty róży. Krzewy róż są tak uwielbiane, że doczekaliśmy się dziesiątek, a nawet setek ich odmian. To zaś powoduje, że można je z łatwością dobrać pod siebie. Jedni wolą mniejsze krzewy, inni duże. Czerwone, różowe, białe, żółte to najpopularniejsze barw, aczkolwiek wszystkich dostępnych jest jeszcze więcej.

Róże pnące, rabatowe, wielkokwiatowe i inne

Ogromny asortyment róż, to prawdziwe pole do popisu. Wybierając się na przykład do szkółki róż lub przeglądając jej sklep online, trafimy na setki różnego rodzaju sadzonek. Jedni postawią na krzewy róż pnących, inni na róże rabatowe, a jeszcze inni na róże wielkokwiatowe. To my decydujemy, które propozycje w ofercie sklepu postanowimy nabyć. Czym będziemy się przy tym kierować, to już nasza indywidualna sprawa. Może nam przecież zależeć choćby na tym, żeby nie musieć im poświęcać zbyt dużo czasu – są róże mało wymagające, albo też przeciwnie – będziemy chcieć dbać i pielęgnować je każdego dnia.

Na to zwróć uwagę wybierając i sadząc krzewy

Jeśli chcemy posadzić sadzonki róż, to aktualnie jest na to idealny moment. Przyjmuje się, że to właśnie jesienią najlepiej jest sadzić krzewy róż. Jak poprawnie to wykonać? Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że sadzonki róż absolutnie nie powinny być wkopywane ani zbyt głęboko, ani zbyt płytko. Nie wolno dopuścić do przesuszenia róży. Kupując sadzonki warto przyjrzeć się jak wyglądają jej korzenie – im ich więcej, tym lepiej dla krzewu. Rozbudowany system korzeni oraz zdrowo wyglądająca roślina, to dwie najistotniejsze sprawy.

Wiele osób zastanawia się czy róże pnące to dobry wybór. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Można powiedzieć i tak i nie. Tego rodzaju róże pięknie się prezentują i dają latem cień. Wymagają jednak odpowiedniej podpory, po której będą mogły się swobodnie piąć i rozrastać. Z upływem czasu zaczną też zajmować coraz większą powierzchnię. Dla niektórych będą to zalety, a dla innych wady tych kwiatów.