Prezent dla niemowlaka – jak wybrać i kiedy go dać?

Pojawienie się nowego członka rodziny to zwykle wielka radość, ale także chęć wsparcia rodziców ze strony innych członków rodziny i przyjaciół. Jak możemy to osiągnąć? Jakie prezenty dla niemowlaka sprawdzą się najlepiej i dlaczego? Na co uważać przy zakupach rzeczy dla małych i bardzo małych dzieci?

 

  1. Prezent dla niemowlaka – kiedy go rozważyć?
  2. Prezent dla niemowlaka – zabawki
  3. Prezent dla niemowlaka – przedmioty użytkowe

 

Prezent dla niemowlaka – kiedy go rozważyć?

Małe dzieci to niewątpliwie ogromna radość dla rodziców i pozostałych członków rodziny, jednak także całkiem sporo nowych obowiązków i potrzeb, o które ci pierwsi muszą się zatroszczyć. Jeżeli chcemy ułatwić rodzicom funkcjonowanie poprzez wsparcie ich w codziennych sprawach, rozważenie podarunku dla małego dziecka jest bardzo miłym gestem – tak długo, jak wybierzemy rzecz faktycznie przydatną i bezpieczną dla malucha. W ciągu roku mamy też wiele okazji na to, by zdecydować się na prezent dla noworodka. Mogą to być jego narodziny, urodziny, pierwsze święta i wiele innych momentów. Jeżeli jesteśmy blisko z rodzicami dziecka, taki podarunek nie musi mieć też żadnej okazji.

 

Prezent dla niemowlaka – zabawki

Jednym z najbardziej uniwersalnych podarunków dla dziecka są oczywiście zabawki. Gdy wybieramy te dla niemowlaka, zwróćmy uwagę aby były bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka. Ciekawym przykładem mogą być zabawki kontrastowe do zawieszenia nad łóżeczkiem, które umożliwiają stymulowanie rozwijającego się wzroku dziecka. Innym dobrym wyborem będą także maskotki emitujące szum, które ułatwią zasypianie i uspokojenie malucha. Świetną zabawką dla najmłodszych będzie także mata edukacyjna, na której dziecko będzie mogło bezpiecznie spędzić czas. Musi być ona dość duża, a może także składać się z różnych materiałów, co dodatkowo pomoże w stymulowaniu zmysłu dotyku u naszej pociechy.

 

Prezent dla niemowlaka – przedmioty użytkowe

Inną grupą przydatnych produktów, które możemy rozważyć w kontekście prezentu dla małego dziecka są przedmioty użytkowe. Z ich pomocą rodzicom będzie łatwiej zająć się niemowlakiem, co również wpłynie na jakość ich życia. Do tej kategorii możemy zaliczyć karuzelę na zabawki nad łóżeczko, wszelkiego rodzaju bujaki, elektroniczne nianie, a także drobne przedmioty, jak kocyki, pościel czy ubranka. Wybierając podobne produkty upewnijmy się jedynie, że rodzice już nie zakupili ich samodzielnie, oraz – szczególnie w przypadku tekstyliów – że materiały, z których są wykonane będą bezpieczne dla małego dziecka.