pościel dziecięca pościel dziecięca

Dlaczego odpowiedni wybór pościeli do łóżeczka jest ważny?

Malutkie dziecko większość czasu spędza w swoim łóżeczku. Szacuje się, że maluszek spędza w nim od siedemnastu do dwudziestu godzin na dobę. Starsze dziecko znacznie mniej, co nie zmienia faktu, że nie zasługuje na dobry sen w doskonałych warunkach.

Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór wyposażenia, który zagwarantuje mu maksymalny poziom komfortu. Jakie prześcieradła do łóżeczka staną na wysokości zadania i na jaką pościel warto zwrócić uwagę?

Idealna pościel to przede wszystkim materiał

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko cieszyło się wygodą i słowem – miało odpowiednie warunki każdego dnia. Poszukując idealnej pościeli dla małego dziecka warto przede wszystkim wybierać spośród tych powstałych na bazie naturalnych materiałów. Szukając prześcieradła do łóżeczka również należy kierować się tą zasadą. Zasadniczą zaletą tego typu pościeli jest przede wszystkim fakt, że nie uczula i jednocześnie nie wywołuje żadnego rodzaju podrażnień. Dla delikatnej skóry dziecka taka cecha jest wartością na wagę złota.

Naturalne materiały są odpowiednio delikatne, bezpieczne i bardzo przyjemne w dotyku. Warto zwrócić uwagę na pościel 100×160. Poszewka na kołdrę w takim rozmiarze jest odpowiednia dla dzieci powyżej piątego roku życia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by korzystały z niej nieco młodsze dzieci. Lepiej przecież zawsze mieć „więcej” niż „mniej”, co w tym przypadku oznaczałoby niemożność okrycia całego ciała.

Pościele z wzorkami ulubionych bohaterów

Każde dziecko posiada swojego ulubionego bohatera. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ten właśnie bohater stał się motywem przewodnim na pościeli. Drukowane poszewki to doskonały sposób na zapewnienie dziecku pościeli marzeń. Nie ma przecież niczego lepszego niż wygodna i mięciutka pościel z ukochaną postacią z bajki. Spectrum możliwości jest ogromne.

Rodzice mogą również zdecydować się na świetnej jakości pościel ze spersonalizowanym nadrukiem. Własne imię na pościeli to prawdziwy luksus! Świetną propozycją jest również pościel 100×160 z motywem różnego rodzaju samochodów. To prawdziwa uczta dla młodych miłośników motoryzacji.