Sukienki do ślubu cywilnego i dla druhen

Poszukiwanie sukienki na ślub i wesele jest nie lada wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy poszukujesz sukienki do ślubu cywilnego, dla druhen lub świadkowej, wybór jest ogromny i może przyprawić o zawrót głowy.
Z tego powodu warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które znacznie ułatwią wybór odpowiedniej kreacji.

W przypadku sukienki do ślubu cywilnego nie ogranicza nas tak naprawdę nic poza własną wyobraźnią. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać klasyczną, białą suknię z welonem – taki strój w dzisiejszych czasach absolutnie nie jest zarezerwowany wyłącznie dla uroczystości kościelnych.
Jeżeli jednak wolisz coś krótkiego, kolorowego czy ekstrawaganckiego -z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród szerokiej oferty sukienek wieczorowych i koktajlowych.

oraz strój świadkowej już mają pewne tradycyjne ograniczenia. Przede wszystkim, nie powinny być białe – jest to bowiem barwa zarezerwowana dla sukni ślubnej. To samo się tyczy gości weselnych, nawet jeśli panna młoda zdecyduje się na suknię w innym kolorze.

Sprawa nieco komplikuje się przy czerni – wiele osób uważa, że absolutnie nie powinno się zakładać czarnych sukienek na wesele, ponieważ kojarzą się z żałobą. Obecnie jednak odchodzi się od tej reguły, a szlachetna czerń kojarzy się przede wszystkim z uniwersalną elegancją.
Wybierając ten kolor na wesele warto jednak rozjaśnić strój kolorowymi dodatkami, dopasowanymi do swojego typu urody. Doskonale sprawdzi się tutaj czerwień, róż, czy odcienie niebieskiego, szczególnie na torebce, butach, narzutce lub żakiecie oraz w biżuterii.

Jeżeli nie czujesz się na tyle odważna, by założyć czarną sukienkę, a wolisz ciemne barwy, postaw na granat, kolor bakłażana lub szmaragdową zieleń.
Co ważne, sukienka zakładana na wesele, zarówno przez świadkową, jak i druhny czy gości weselnych powinna być bardziej elegancka niż seksowna – na weselu to młoda para powinna być w centrum uwagi i szczególnie się wyróżniać.

Sukienki dla druhen wybierane są zazwyczaj przez pannę młodą w porozumieniu z paniami, które będą je nosiły. Najczęściej dopasowane są do kolorów przewodnich uroczystości. Niezależnie od tego, czy będą zamawiane przez młodą parę, czy też każda z druhen ma znaleźć sukienkę dla siebie we własnym zakresie, należy to uszanować. W końcu to ich uroczystość i szczególnie ważny dzień, a świadkowie i druhny z pewnością dokładają wszelkich starań, by wszystko wypadło idealnie.
Ponadto dobrze, jeśli sukienki dla druhen współgrają ze stylizacją panny młodej, dzięki czemu osiąga się niepowtarzalny efekt spójności i harmonii.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku sukienki do ślubu cywilnego oraz dopasowania doń stroju świadkowej – nawet jeżeli decydujemy się na kolorową suknię ślubną, warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór kolorów. W końcu to właśnie świadkowa – oprócz pana młodego, oczywiście – stoi najbliżej panny młodej. Dobrze, jeżeli ich stroje będą ze sobą współgrać.