Wesele – szukamy oszczędności!

Wyprawienie wesela zwykle kojarzy się z dużym wydatkiem, chyba że państwo młodzi zdecydują się na kameralną imprezę. Czy osoby marzące o tradycyjnym dwudniowym polskim weselu muszą zrezygnować z tego marzenia, lub zaciągnąć kredyt, który będzie trzeba spłacać przez lata? Marzenia są. Po to aby je spełnić, trzeba tylko się postarać!

Kusząca moda ślubna

Branża ślubna to potężna gałąź gospodarki. Bardzo rozbudowana, kusi wieloma atrakcjami i dodatkami, które nie są niezbędne, szczególnie wtedy, kiedy przywiązujemy uwagę do każdej złotówki.

Mniejsze wydatki oznaczają więcej pracy – nie ma nic za darmo. Rzecz jasna, wybierając salę weselną należy poszukać rozsądnej oferty. Wiele miejsc dolicza sobie większą kwotę za tak zwany talerzyk tylko dlatego, że w pobliżu jest ładny ogródek albo obiekt jest starym pałacem. Zwykły dom weselny będzie dobrym wyborem. Nie bez znaczenia jest termin imprezy. Wiele firm oferuje spore rabaty na przyjęcia organizowane poza sezonem. Najczęściej są to miesiące od listopada do marca.

W podobny sposób, nie mając wygórowanych wymagań, można oszczędzić na innych rzeczach. Z pewnością DJ będzie tańszy niż orkiestra i nierzadko lepszy. Sprawdź, czy ktoś ze znajomych nie robi amatorsko zdjęć jako początkujący fotograf i zastanówcie się wspólnie czy na pewno chcecie kręcić film. Jak często go będziecie oglądać ?

Oszczędnie i ładnie – poświęć czas na piękno

Zaciskanie pasa przy organizacji wesela nie oznacza, że miałoby one być „łyse” i bez wyrazy. Z pewnością wynajęcie dekoratorki kosztuje, lepiej samemu zająć się wystrojem sali i kościoła. A najlepiej samemu te ozdoby przygotować. Dodatkowo, jest to zawsze modne i doceniane.

Okazyjna suknia ślubna

W obecnym świecie, chyba nie ma górnej granicy ceny, jaką moglibyśmy zapłacić za suknie ślubne (2024 zobacz na annakara.com). A jest to przecież najważniejsza suknia w życiu, dla której panny tracą głowę. Dolna granica ceny za wypożyczenie sukni to około 3 tysiące złotych. Jest to dość duża kwota dla osoby szukającej oszczędności. Tym bardziej, że wymarzoną suknie ślubną można kupić już za 500 złotych!

Najlepiej jest zorientować się jaka suknia najbardziej nam odpowiada poprzez wybranie się do salonu sukien ślubnych. Tam możesz przymierzyć najróżniejsze kroje i fasony. Sprawdzisz w czym czujesz się i wyglądasz najlepiej. Następnie przy odrobinie cierpliwości z pewnością znajdziesz kogoś, kto właśnie próbuje taką suknie sprzedać. Ceny za suknie używane są różne. Maleją wprost proporcjonalnie do czasu, w jakim udaje się dokonać transakcji. Obecnie sprzedanie sukni ślubnej to nie lada wyzwanie. Właścicielki zdesperowane brakiem chętnych często obniżają cenę do bardzo niskich wartości.

Pamiętaj trzymać się ustalonych reguł i nie daj się ponieść weselnemu wariactwu. Przemyśl listę gości. Warto w tym dniu otoczyć się najbliższymi a nie wścibskimi sąsiadami na pokaz. W dzisiejszych czasach największym kosztem jest zakup alkoholu i opłacenie tak zwanego talerzyka, więc zastanów się za kogo obecność chcesz płacić. Zaplanuj i działaj !