Kompleksowe usługi pogrzebowe

Śmierć zaskakuje nas w najmniej spodziewanym momencie. Trzeba przyznać, że obecnie nigdy nie można być pewnym, że dożyjemy sędziwego wieku. Tyle w ostatnich czasach dzieje się na świecie. Może nie każdy z nas lubi rozmyślać o śmierci, ale warto zawsze mieć chociażby podstawową wiedzę, jeżeli przyjdzie nam urządzać pogrzeb bliskiej osoby. Jak się do tego przygotować? Po pierwsze będzie potrzebny nam zakład pogrzebowy, który będzie nas wspierał w kompleksowych działaniach. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy co dokładnie mamy robić. Po pierwsze – telefon do dobrego zakładu pogrzebowego, który udzieli nam odpowiednich wskazówek. Do takich firm można dzwonić o dowolnej porze – ich charakterystyka pracy jest taka, że oni zawsze odbierają telefon – chociażby nie wiadomo która godzina była na zegarku. Ich telefon czynny jest przez 24h na dobę. Pracownik na pewno zapyta gdzie doszło do zgonu i skąd należy odebrać zwłoki. Trochę inne procedury są, jeżeli do zgonu doszło w szpitalu, a trochę inne, jeżeli śmierć nastąpiła na ulicy, czy też w innym miejscu, ale o tym na pewno poinformuje pracownik podczas rozmowy. Po odebraniu zwłok, zostają one przewiezione do zakładu pogrzebowego, gdzie będą przygotowane do pogrzebu. Zanim to nastąpi, rodzina musi spotkać się z pracownikiem osobiście, aby ustalić dalsze szczegóły związane z Ostatnim Pożegnaniem. Jest to chociażby mowa o wyborze formy pochówku. Pogrzeb tradycyjny, czy też kremacja? To pytanie trzeba rozsądzić już według własnego sumienia, ponieważ wielu ludzi ma zupełnie odmienne od siebie przekonania. Zawsze można poprosić o doradztwo w tej kwestii, jeżeli ktoś ma wątpliwości. Pracownik na pewno poinformuje również o konieczności odebrania aktu zgonu, który będzie potrzebny chociażby przy załatwianiu zasiłku pogrzebowego. Konieczne będzie również ustalenie daty pogrzebu. Z reguły wybiera się najszybszą, możliwą date, która następuje po zgonie, ale zawsze można poprosić o delikatne przesunięcie. Przy czym pogrzebu nie można odwlekać. Chyba, że z wyraźnych powodów. W obecnych czasach kompleksowe usługi pogrzebowe obejmują przygotowanie do pogrzebu przez pracowników zakładu pogrzebowego. Rodzina musi dostarczyć tylko odpowiednie ubranie do trumny. Zakład pogrzebowy pomoże wybrać również odpowiednia trumnę, urnę, a nawet kwiaty, czy też znicze, jakie pojawią się w dniu pochówku. Wśród dodatkowych usług znaleźć można także możliwość zamówienia nekrologu w gazetach lokalnych, czy też tzw.klepsydr. Załatwienie formalności z księdzem zostaje po stronie bliskich zmarłego. Aczkolwiek, jeżeli istnieje taka potrzeba – pracownik zakładu pogrzebowego jest również w stanie pomóc w takiej chwili. Organizując pogrzeb warto dowiedzieć się, jakie usługi są płatne, a jakie darmowe, aby mieć świadomość tego, że nie zawsze zasiłek pogrzebowy wypłacany po śmierci, starcza na pokrycie wszystkich kosztów obsługi.