Drony ułatwiają życie człowiekowi

Sklep znowodronach.pl  jest to sklep dla zawodowców. Jednym z jego zakresów działalności są drony. Drony są bardzo uczenie określane jako bezzałogowe technologie lotnicze. Drony można podzielić na: profesjonalne, rekreacyjne i przemysłowe. Drony rekreacyjne mogą wykorzystywać kamerę lub umożliwiać podgląd na żywo. Do dronów rekreacyjnych zalicza się także drony wyścigowe. Drony przemysłowe to: drony wykorzystywane w rolnictwie; specjalne drony używane do inspekcji i obserwacji; drony wykorzystywane przy pracach geodezyjnych oraz przy sporządzaniu map; drony używane przy pracach termowizyjnych.
Bardzo przydatne są drony wykorzystywane w rolnictwie. Kiedy byłem nastolatkiem, z całą klasą technikum ekonomicznego jeździliśmy na wykopki ziemniaków do jednego z PGR-ów. Jego dyrektor przyjeżdżał często na pole dorożką zaprzężoną w dwa konie, aby zorientować się w postępie prac wykopkowych. Może to było i przyjemne, ale bardzo nieefektywne. W czasach dzisiejszych właściciel wielohektarowego gospodarstwa rolnego przy pomocy drona bez problemu może sprawdzić codziennie postęp prac rolnych na dużo większym areale.
Drony wykorzystywane do inspekcji i obserwacji mogą być bardzo przydatne na przykład do kontroli i nadzoru ruchu drogowego na ważniejszych i bardzo ruchliwych trasach drogowych. Drony mogą być bardzo przydatne na przykład w leśnictwie, szczególnie w czasie suchego lata dla ochrony dużych areałów leśnych przed pożarami. Bardzo korzystne jest wykorzystywanie dronów przy pracach geodezyjnych i przy sporządzaniu map. Kiedyś czytałem, że w przeszłości sporządzanie map było bardzo pracochłonne i kosztowne (duże zużycie paliwa do samolotów fotografujących poszczególne obszary ziemi, aby na podstawie tych zdjęć móc sporządzić mapy)

Dron 6k posiada kamerę, która umożliwia zarówno wideofilmowanie, jak i wykonywanie zdjęć bardzo dobrej, profesjonalnej jakości. Czujniki zamontowane na dronie działają w pełnym zakresie 360 stopni i na odległość do 5km. Dron wykonuje zdjęcia lub wideofilmuje w czasie lotu trwającego do czterdziestu minut. Dron może być użytkowany i przez amatorów, i przez zawodowców. Dla zawodowców dron jest bardzo przydatny: w celu szybszego informowania służb ratunkowych (pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja) o zdarzeniach komunikacyjnych. Dzięki temu ofiary wypadków komunikacyjnych otrzymają szybciej pierwszą pomoc. Może przyczynić się to do uratowania im nie tylko zdrowia, ale i życia. W wyposażeniu drona znajdują się trzy kamery, łatwe do szybkiej wymiany. Dzięki specjalnie opracowanym programom dron potrafi w czasie lotu unikać kolizji z różnymi przeszkodami, nie psując jakości wykonywanego wideofilmowania lub wykonywanych zdjęć. Dronami po pewnym przeszkoleniu mogą posługiwać nie tylko młodzi operatorzy, ale także i osoby dorosłe. Osobom dorosłym może sprawić wielką frajdę możliwość rejestrowania stosunkowo tanim kosztem różnych sesji zdjęciowych lub filmów dotyczących jakiegoś hobby.

Baterie do dronow o pojemności 7100 mAh wykonane są w technologii litowo-polimerowej. W zestawie bateria jest dostarczana w specjalnej walizce z kontrolerem i ładowarką. Do dronów są używane bardzo sprawne i wydajne akumulatory Lipo.