Upominki dla gości weselnych – must have czy zbędny wydatek?

Prezenty dla wszystkich gości weselnych są coraz popularniejsze. Trzeba przyznać, że takie podarunki są bardzo miłe, wywołują uśmiech na twarzy, mogą stanowić nawet pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia. Upominki te są zazwyczaj skromne. Nie chodzi w nich o obdarowywanie gości wielkimi prezentami, ale zwykłe słowo „dziękuję” w formie skromnego prezentu.

Kiedy wręcza się gościom upominki?

To, w jaki sposób oraz kiedy zostaną wręczone upominki, zależy tylko od Pary Młodej. Popularną formą jest pozostawienie ich przy talerzach każdego gościa. W ten prosty sposób ma się pewność, że podarunek trafi do każdego. Fajnym pomysłem jest przygotowanie specjalnego stołu w pobliżu wyjścia, z którego goście zabierać będą swój upominek wychodząc. Ta opcja jest o tyle gorsza, że niektórzy mogą opuszczać imprezę w pośpiechu i nawet nie zwrócą uwagi, że taki stół istnieje. Jedną z bardziej miłych form wręczania upominków jest osobiste ich podarowywanie. W ten sposób powstaje świetna okazja do porozmawiania z każdym z gości i osobistego podziękowania. Przy bardzo dużych weselach ta forma może się jednak nie sprawdzić. Wszystko zależy więc od Pary Młodej i jej pomysłu na swoje wesele.

Czy robienie upominków to dobry pomysł?

Niektórzy zastanawiają się, czy prezenty dla gości weselnych to konieczność czy może zbędny wydatek. Oczywiście nie jest to konieczne. Jeszcze kilka lat temu upominki dla gości nie były aż tak popularne, jak teraz. Trzeba jednak oddać im fakt, że jest to bardzo miła forma podziękowania za przybycie a kosztuje tak naprawdę niewiele. Popularnymi podarunkami są na przykład krówki weselne, których koszt jest tak niewielki, że praktycznie nie odczuje się go podczas planowania budżetu weselnego. Niby nic, a jednak gościom zrobi się bardzo miło, że Para Młoda postanowiła w tak indywidualny sposób podziękować. Para Młoda powinna po prostu postawić się na miejscu gości i zastanowić się, czy upominek sprawiłby im radość.

Słodycze dobre na każdą okazję

Słodkości to jedna z najpopularniejszych form podziękowań dla gości. Krówki weselne, cukierki z nadrukiem, słodkie migdały, czekoladki czy muffiny – pomysłów na słodki podarunek jest naprawdę wiele. Jedną z najtańszych opcji będą oczywiście cukierki z nadrukiem. Można je dowolnie personalizować i sprawić, że idealnie wpasują się w całą oprawę wesela. Na etykietach można zawrzeć takie informacje jak data ślubu, miejsce oraz imiona Pary Młodej. Z droższych i oryginalnych opcji można zastanowić się na imiona z czekolady w formie 3D. Taka forma podziękowania będzie stanowiła jednocześnie winietkę. Trzeba oddać jej, że jest jeszcze mało popularna i bardzo wyjątkowa. Wybierając słodycze na formę podziękowania trzeba pamiętać też o tym, by były one dobrej jakości. Krówki weselne powinny nie tylko ładnie się prezentować, ale zaskoczyć smakiem prawdziwej, mlecznej krówki. Aby się nie rozczarować, warto przed głównym zamówieniem spróbować próbek.