budowa domów kraków budowa domów kraków

Czym charakteryzują się tynki maszynowe – poszczególne etapy wykończenia domu

Jeżeli budujesz dom i jesteś już na etapie prac wykończeniowych, powinieneś wiedzieć, dlaczego tynki do kładzenia na ściany i sufity mają duże znaczenie. Sprawdź, czym się charakteryzują tynki maszynowe i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę!

Rodzaje tynków maszynowych – sposób kładzenia:

Ze względu na sposób kładzenia, wyróżniamy:
Tynki tradycyjne, czyli narzucane.
Tynki maszynowe.
Podział ten może uwzględniać też rodzaj tynku, związany ze składem samej zaprawy. Możemy zdecydować się na:
wapienne
gipsowe
cementowo-wapienne

Jakie właściwości ma tynk maszynowy? Poznaj jego zalety!

Budowa domów Kraków, czy w każdej innej miejscowości to spore wyzwanie. Nie obędzie się bez żmudnych prac i problemów – mniejszych lub większych. Kluczem do sukcesu jest jednak profesjonalna i rzetelna ekipa. Dzięki niej wszystkie prace, także te wewnątrz budynku będą szły sprawniej. Nie bez znaczenia jest także użycie nowoczesnych materiałów oraz narzędzi. Obecnie najpopularniejszym sposobem na wykończenie ścian i sufitów jest użycie tynków maszynowych. Jego zalety to:
nie wymaga szukania stanowiska dla betoniarki
nie trzeba szukać miejsca dla magazynowania, czy składowania piasku lub wapna
szybsze wykonanie – tego rodzaju tynki kładzie się nawet 3-4 razy szybciej i sprawniej niż tynki tradycyjne

O czym warto zawsze pamiętać podczas prac wykończeniowych?

Podczas prac wykończeniowych musi być zachowana odpowiednia kolejność:
montaż instalacji kanalizacyjno-wodnej, elektrycznej, zrobienie podejść do kaloryferów
położenie tynków
zrobienie wylewek podłogowych
UWAGA: Wylewki można zrobić przed położeniem tynków. Tutaj kolejność nie ma aż takiego ogromnego znaczenia!
wstawienie okien drewnianych
Warto tu zaznaczyć, że producenci okien drewnianych nie uznają reklamacji, gdy okna są wstawione przed położeniem tynków. Gdy chodzi o okna plastikowe, te wytyczne nie muszą być tak ścisłe. Koniecznie też zabezpiecz otwory okienne, przy pomocy dykty, pilśni lub folią.
glazurowanie i układanie płytek

Pamiętaj także, aby zawsze korzystać z profesjonalnych usług doświadczonej ekipy. Dzięki temu, nie będziesz musiał stale kontrolować prac wykończeniowych w swoim nowym domu. Fachowcy, którzy znają się na tym, co robią, wiedzą też doskonale, w jakiej kolejności trzeba zrobić poszczególne prace, aby korzystanie z domu dla jego mieszkańców było komfortowe i bezusterkowe.