»   Prowadzimy stałą rekrutację

»   Szkoły posiadają uprawnienia

»   Nauka w systemie 2 i 3-letnim

»   Bogata oferta edukacyjna

»   Licea o szczególnej atmosferze


Zapraszamy!
Licea dla dorosłych
Szkoły dla dorosłych M. Twaina posiadają uprawnienia szkoły publicznej.

» Liceum zaoczne 2-letnie
» Liceum zaoczne 3-letnie
» Kursy do matury
Licea Twaina prowadzone są z pasją, w naszej szkole odkryjesz dobre strony nauki i otrzymasz indywidualne wsparcie.
Szkoły powstały z myślą o Was, dzięki czemu do naszego liceum przyjeżdżają osoby nie tylko z Warszawy i okolic, ale także z całej Polski, oraz Polacy mieszkający zagranicą.
Solidne przygotowanie do matury. W semestrach maturalnych wprowadzamy dodatkowe, bezpłatne zajęcia fakultatywne z wybranych przedmiotów, przygotowujące do egzaminu maturalnego. Większość Absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę na studiach.
Czy od razu po ukończeniu liceum planujesz iść na studia?

 » Historia szkoły

Historia szkoły

Liceum powstało w 1998 roku... Szkoła od początku istnienia posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane przez Kuratora Oświaty na czas nieokreślony (Decyzja Nr 151 z dnia 1 października 1998 roku). Szkołę założyła Jadwiga Gadomska i dotychczas nią kieruje wraz z córką Justyną Gadomską.


Liceum w objęciach płynącego czasu


Inauguracja pierwszego roku szkolnego przypadła na dzień 14 września 1998 roku. Wtedy to w sali lekcyjnej po raz pierwszy zasiadło 12 Słuchaczy pierwszego semestru wieczorowego. Pod koniec roku szkolnego z tego jedynego i osamotnionego semestru w szkole, wszystkie osoby uczęszczające zostały promowane na III semestr. W kolejnych latach szkoła zaczęła się rozwijać, poza zajęciami w systemie stacjonarnym, podjęliśmy wyzwanie i zorganizowaliśmy w placówce pierwsze zajęcia kursu eksternistycznego - Słuchacze szkoły oraz kursu zaliczali pomyślnie poszczególne semestry i egzaminy eksternistyczne.

Początkowo szkoła mieściła się na Bemowie przy ul. Irzykowskiego 1A, jednak w miesiącu lutym 2002 roku siedziba liceum została przeniesiona do centrum Warszawy na ul. Niską 5 i pod tym adresem funkcjonuje obecnie. Wraz ze zmianą siedziby kontynuowaliśmy dynamiczny rozwój placówki, wzbogacając ofertę dla naszych Słuchaczy o dodatkowe warsztaty.
Pierwszy egzamin dojrzałości w historii naszego liceum odbył się w sesji zimowej roku szkolnego 2000/2001. Przystąpiło do niego zaledwie szesnastu abiturientów.

Od tamtego czasu średnie wykształcenie w trybie zaocznym oraz wieczorowym zdobyły setki osób. Większość absolwentów szkoły zdecydowała się również przystąpić do matury i zakończyła ten egzamin pomyślnym wynikiem. Absolwenci naszego liceum studiują na renomowanych uczelniach w Polsce.

Przekształcenie szkoły


W związku z reformą oświaty, zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dniem 1 września 2004 roku Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 36 zostało przekształcone i otrzymało brzmienie:

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych im. Marka Twain'a

Szkolna społeczność w Sieci


Liceum ogólnokształcące Twaina od chwili powstania skupiało swoją uwagę na wysokiej jakości kształcenia swoich podopiecznych, ich komforcie i poczuciu bezpieczeństwa. Chcąc ułatwić naszym Słuchaczom naukę oraz podążając z duchem czasu we wrześniu roku szkolnego 2006/2007 uruchomiliśmy edukacyjne forum dyskusyjne, które w krótkim czasie przerodziło się w projekt ogólnopolski i przyciąga rzeszę licealistów z całego kraju.

Bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i system nauki (liceum wieczorowe, zaoczne, czy LO młodzieżowe dzienne), pragniemy wspierać wszystkich, którym potrzebna jest pomocna dłoń w świecie nauki. Staramy się Wam wyjaśniać kłopotliwe zagadnienia, odpowiadać na pytania i umieszczać na bieżąco aktualności związane z edukacją (matura, pomoce, uczelnie, zmiany przepisów etc.).

Uczciliśmy 10-lecie liceum


W dniu 24 stycznia 2009 roku świętowaliśmy 10-lecie istnienia liceum. Uroczystość odbyła się w Centrum Gastronomicznym Locaris w Warszawie. Zabawę rozpoczęliśmy w sobotni wieczór o godzinie 20.00, zaś tańce przeplatane wspomnieniami minionych chwil trwały aż po świt i o 6.00 rano pożegnaliśmy ostatnich gości.

Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do szkolnej galerii: 10-lecie Szkoły im. Marka Twain’a